Αποτελέσματα Αγώνων

Με δυναμισμό και παρά τις αποχές, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 03/06/2018, το 2ο Πρωτάθλημα Σότοκαν Καράτε Δωδεκανήσου, στο κλειστό Γυμναστήριο Κρεμαστής Ρόδου.
Μόνο για φέτος, το εν λόγω πρωτάθλημα ονομάστηκε ‘’Γιώργος Φιλιππόπουλος’’ (2ο Dan JKA), τιμής ένεκεν στον εκλιπόντα καρατέκα/σενσέι (1947-2016), που παρ’ όλο που ήταν ένας άνθρωπος με αδυναμίες, όπως όλοι μας άλλωστε, δεν μπορεί να διαγραφεί η προσφορά του, που με το δικό του ‘’λιθαράκι’’ συνέβαλε στο ξεκίνημα του Σότοκαν JKA καράτε στην Ρόδο, τις δεκαετίες ΄70 και ΄80!
Ο ανταγωνισμός μεγάλος και το επίπεδο απαιτητικό στις κατηγορίες, αλλά η ευγένεια και ο σεβασμός τα κύρια συστατικά στοιχεία του καράτε, κυριάρχησαν μεταξύ των μικρών και μεγάλων καρατέκα, με αποτέλεσμα να αποκομίσουν αγωνιστικές εμπειρίες στο κούμιτε.
Οι senseis, Αφεντούλης Νίκος 5 Dan JKA, Κλωνάρης Νίκος 3 Dan JKA, Κατσαράς Νίκος 3 Dan JKA, Καψής Σταύρος 2 Dan JKA, Κούντρας  Θεόδωρος 2 Dan, Κουτεντάκης Παναγιώτης 2 Dan JKA, συνέβαλαν στη διαιτησία και τους ευχαριστούμε γι’ αυτό.
Ευχαριστούμε όλους τους γονείς, συγγενείς και φίλους των αθλητών, που μας τίμησαν με την παρουσία τους. Τους υποσχόμαστε σοβαρή, συνεπή και έντιμη ‘’δουλειά’’, στους νέους και το Σότοκαν καράτε της Ρόδου. ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΔΩ

 
2ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ ''ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ'' 03-06-2018
ΑΣΠΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2004-8 ΘΕΣΗ   Α'-Β' ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2009-10 ΘΕΣΗ
ΝΤΕ ΤΟΡΡΕΣ ΑΝΤΡΙΑΝ 1   ΔΙΑΚΟΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 1
ΚΟΥΤΟΥΖΟΣ ΣΑΒΒΑΣ 2   ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΜΑΛΕΒΗ 2
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΑΝΙΗΛ 3   ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΑΡΕΤΗ 3
      ΜΙΣΟΔΟΥΛΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 3
ΑΣΠΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2011-12 ΘΕΣΗ      
ΑΧΤΣΗ ΤΕΟΜΑΝ 1   Α'-Β' ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2004-7 ΘΕΣΗ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2   ΒΕΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1
ΑΠΑΝΟΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 3   ΘΥΡΙΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 2
      ΤΣΩΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ 3
ΑΣΠΡΩΝ-ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2011-12 ΘΕΣΗ   ΚΑΚΚΑΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 3
ΚΑΖΟΥΛΛΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1      
ΤΣΑΜΠΙΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 2   Α'-Β' ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2010 ΘΕΣΗ
ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 3   ΠΑΤΤΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 1
ΑΝΔΡΕΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 3   ΖΑΜΠΕΛΛΗ ΜΑΧΜΟΥΤ 2
      ΑΓΚΙΟΥΣ ΑΛΕΞΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3
Α'-Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2008-9 ΘΕΣΗ      
ΑΤΣΙΚΝΟΥΔΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 1   Α'-Β' ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2006-8 ΘΕΣΗ
ΣΟΥΛΟΥΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 2   ΠΟΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 1
ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 3   ΜΠΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 2
ΛΕΟΥΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3   ΑΓΚΙΟΥ ΑΝΝΑ ΜΕΛΙΝΑ 3
      ΚΑΚΚΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΣΑΜΠΙΚΑ 3
Α'-Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2007-10 ΘΕΣΗ      
ΓΕΩΡΓΑΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1   Α'-Β' ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΜΙΚΤΟ γενν. 2002-8 ΘΕΣΗ
ΑΤΣΙΚΝΟΥΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 2   ΤΣΩΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1
ΣΕΒΔΑΛΑΚΗ ΕΥΔΟΞΙΑ 3   ΚΑΡΑΜΠΟΥΓΑ ΒΑΡΒΑΡΑ 2
      ΠΕΡΔΙΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3
Α'-Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2010 ΘΕΣΗ   ΠΟΛΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3
ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 1      
ΚΥΜΠΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2   ΜΠΛΕ ΖΩΝΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ γενν. 2004-7 ΘΕΣΗ
ΚΑΡΑΚΟΝΤΑΚΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ-ΠΑΥΛΟΣ 3   ΠΕΡΔΙΚΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1
      ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΕΛΕΝΗ 2
Α'-Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2011 ΘΕΣΗ   ΘΑΡΕΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 3
ΚΕΦΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ 1   ΜΙΣΟΔΟΥΛΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 3
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2      
ΜΗΤΡΟΒΓΕΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3   ΜΠΛΕ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2005-10 ΘΕΣΗ
ΜΟΣΧΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ 3   ΠΑΛΑΖΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1
      ΚΑΝΤΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
Α'-Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2010-11 ΘΕΣΗ   ΝΤΕΛΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΤΕΡΓΟΣ 3
ΜΙΣΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1   ΚΑΖΟΥΛΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3
ΤΣΕΝΕΚΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2      
ΚΙΕΚΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΑΦΑΗΛ 3   ΚΑΦΕ ΖΩΝΩΝ ΜΙΚΤΟ γενν. 1987-2005 ΘΕΣΗ
ΚΟΥΛΟΥΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 3   ΚΛΩΝΑΡΗ ΜΑΡΙΑ 1
      ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΜΤΡΙΟΣ 2
Α'-Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ-ΑΣΠΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΜΙΚΤΟ ΘΕΣΗ   ΝΤΟΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 3
ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΛΟΙΖΟΣ 1   ΦΩΤΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3
ΓΚΟΓΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2      
ΜΟΣΧΙΔΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 3   ΚΑΦΕ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2005-8 ΘΕΣΗ
      ΑΝΤΩΝΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΓΑΒΡΙΗΛ 1
Α'-Β' ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ γενν. 2011-12 ΘΕΣΗ   ΑΝΤΩΝΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2
ΜΟΥΣΤΑΚΕΛΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1   ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 3
ΚΕΦΑΛΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ 2   ΔΑΛΛΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 3
ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 3      
ΚΑΡΑΒΟΛΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 3   ΜΑΥΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΘΕΣΗ
      ΚΛΩΝΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1
      ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2
      ΤΣΑΚΤΣΙΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 3