Αποτελέσματα Αγώνων

Με την συμμετοχή 8 διαιτητών, 91 αθλητών/καρατέκα, από 4 σχολές (3 Σότοκαν, 1 Σίτο Ρίου), ολοκληρώθηκε την Κυριακή 21/02/2016 το άρτια οργανωμένο, 2ο Διασυλλογικό Κύπελλο Καράτε Δωδεκανήσου ‘’Sawada Cup’’, στο κλειστό Γυμναστήριο Κρεμαστής Ρόδου. 

Σκοπός της εν λόγω διοργάνωσης ήταν να αποκομίσουν αγωνιστικές εμπειρίες οι καρατέκα, καθώς το κόστος μετακίνησης εκτός Ρόδου προκειμένου να συμμετέχουν σε αγώνες, είναι πλέον απαγορευτικό! Και φέτος, το ‘’ευ αγωνίζεστε’’, η ευγένεια και ο αλληλοσεβασμός, παραμέρισαν τον ανταγωνισμό και όλα κύλισαν άψογα! 

Ευχαριστούμε όλους τους γονείς, συγγενείς και φίλους των αθλητών, που μας τίμησαν με την παρουσία τους, δίνοντας μας δύναμη και κουράγιο να συνεχίσουμε, παρά τις δυσκολίες, να προσφέρουμε στους νέους του νησιού μας. Ευχαριστούμε τους δασκάλους, κκ Νικόλαο Αφεντούλη 5ο Dan JKA, Στέφανο Αραπάκη 3ο Dan JKA, Γεράσιμο Γιακουμάτο 2ο Dan Shito ryu, Κλωνάρη Νικόλαο 2ο Dan JKA, Σταύρο Καψή 2ο Dan JKA, Μέλανη Χόφμαν 2ο Dan JKA, Τάσο Κεφαλά 2ο Dan WFF, Παναγιώτη Κουτεντάκη 1ο Dan JKA, για την πολύτιμη συνεισφορά τους στην διαιτησία. Χωρίς αυτούς, οι  αγώνες δεν θα μπορούσαν να διεξαχθούν!! Για φωτογραφίες εδώ. Τα αποτελέσματα αναλυτικά ήταν τα εξής:

 
ΚΑΤ. Α-Β ΑΣΠΡΩΝ/ΚΟΚ. ΖΩΝΩΝ γενν. 2001-2005 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Μειμάρης Αλέξανδρος 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Αργύρης Νικηφόρος 2 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
Αναστασίου Κων/νος 3 COLOSSUS GYM-ΙΑΛΥΣΟΣ
Μπαλασάς Νικόλαος 3 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
ΚΑΤ. Α-Β ΑΣΠΡΩΝ/ΚΟΚ. ΖΩΝΩΝ γενν. 2006-2008 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Σάρλης Αλέξανδρος 1 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
Γιορδαμνής Μιχαήλ 2 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
Σάρλης Βασίλειος 3 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
Γιακουμάκη Λία-Μαρία 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
ΚΑΤ. Α-Β ΑΣΠΡΩΝ ΖΩΝΩΝ γενν. 2008-2010 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Πάττας Στυλιανός 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Κλωνάρης Άγγελος 2 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
Αναστασίου Ελευθέριος 3 COLOSSUS GYM-ΙΑΛΥΣΟΣ
Τσαλμαντζάς Θωμάς 3 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
ΚΑΤ. ΠΑΙΔΩΝ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ γενν. 2003-2006 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Τηλιακός Μάριος 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Κωσταλίας Τσαμπίκος 2 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
Φωτόπουλος Αθανάσιος 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Ευσταθίου Χρήστος 3 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
ΚΑΤ. ΠΑΙΔΩΝ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ γενν. 2007-2010 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Δάλλας Θεόδωρος 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Μιχελάκης Κων/νος 2 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
Μερντανάι Φασλί 3 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
Καρασάββας Ρουβίμ 3 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
ΚΑΤ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ γενν. 2002-2006 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Κασσανή Μαργαρίτα 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Κοσκινιάτη Αικατερίνη 2 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
Μαυρουδή Ελευθερία 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
ΚΑΤ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΙΤΡΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ γενν. 2007-2008 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Κασσανή Δανάη 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Μπαλασά Μαρία 2 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
Ροκάκη Γεωργία 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
ΚΑΤ. ΠΑΙΔΩΝ Α-Β ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ γενν. 2007-2008 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Αφεντούλης Σάββας 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Αντωνάς Εμμανουήλ 2 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
Αντωνάς Αλέξανδρος 3 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
ΚΑΤ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α-Β ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΖΩΝΩΝ γενν. 2007-2008 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Αναμουρλή-Μαντάλη Ελευθερία 1 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
Κουτσανδριά Αναστασία 2 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Αφεντούλη Ελισάβετ 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
ΚΑΤ. Α-Β ΠΡΑΣΙΝΩΝ/ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΖΩΝΩΝ γενν. 1998-2005 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Γιακουμάτος Μάρκος 1 Α.Σ SHITO RYU ΡΟΔΟΥ
Μερτσάρης Θεόδωρος 2 COLOSSUS GYM-ΙΑΛΥΣΟΣ
Παπαδοπούλου Ελένη 3 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
ΚΑΤ. Α-Β ΜΠΛΕ ΖΩΝΩΝ γενν. 2001-2005 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Τσάππης Χαράλαμπος 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Κλωνάρη Μαρία 2 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Παπαδόπουλος Ευάγγελος 3 Α.Σ ΒΙΛΛΑΝΟΒΑ-ΠΑΡΑΔΕΙΣΙ
ΚΑΤ. Α-Β ΜΠΛΕ ΖΩΝΩΝ γενν. 2006-2007 ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Μπόζιτς Αλέξανδρος 1 COLOSSUS GYM-ΙΑΛΥΣΟΣ
Κοκκίνου Δανάη 2 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Παπαγρηγορίου Εμμανουήλ 3 COLOSSUS GYM-ΙΑΛΥΣΟΣ
ΚΑΤ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΓΧΡΩΜΩΝ ΖΩΝΩΝ ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Κασσανή Αριάδνη 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Μπογιάνιτς-Κασσανή Λιλιάνα 2 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Χατζηκωνσταντίνου Κων/να 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Καρπαθίου Αικατερίνη 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
ΚΑΤ. ΚΑΦΕ-ΜΑΥΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Σπανού Ευδοκία 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Μανωλάκη Σεβαστή 2 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Κωνσταντίνου Φρόσω 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
ΚΑΤ. ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΜΑΥΡΩΝ ΖΩΝΩΝ ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Χόφμαν Μέλανη 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Κλωνάρης Νικόλαος 2 COLOSSUS GYM-ΙΑΛΥΣΟΣ
Καψής Σταύρος 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
ΚΟΥΜΙΤΕ ΘΕΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
Κλωνάρης Αναστάσιος 1 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Μπαλασκάς Κοσμάς 2 COLOSSUS GYM-ΙΑΛΥΣΟΣ
Κουτσανδριάς Ανδρέας 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ
Γεωργαλής Σταύρος 3 Α.Σ.ΣΟΤΟΚΑΝ Κ.Ρ-ΠΑΣΤΙΔΑ